Hoppa till innehållet
MatterSpace

MS Duplex — det Agent Operating System som drivs av körtidsintelligens. Hyr modellen. Äg intelligensen.

90% färre modellanrop, och mer träffsäker.*

3,000 beslut i kundärenden: återbetalningar, upplåsning av konton, kreditgränser, utbetalningar. Varje beslut har en rätt åtgärd av ungefär nitton, eller ett avslag, och fem gånger under vägen ändrade företaget en regel. Alla metoder använde GPT-5.5; MS Duplex lärde sig under tiden.

Interna benchmarktester. Alla siffror på denna sida kommer från tester som MatterSpace själv har genomfört och har inte oberoende verifierats. Läs ansvarsfriskrivningen

  • 94.6%*Träffsäkerhet, den högsta i testetModellen ensam 59.8% · med en cache 77.3%
    Träffsäkerhet, den högsta i testet
    Modellen med MS Duplex94.6%
    Modellen med en cache77.3%
    Modellen ensam59.8%
  • −90.3%*Modellanrop−84.8% kostnad · −81.9% latens
    Modellanrop på 3,000 beslut
    Modellen med MS Duplex277
    Modellen ensam2,864
  • ~23×*Snabbare efter inlärning≈97 ms mot ≈2,231 ms
    Snabbare efter inlärning
    Ett beslut som MS Duplex har lärt sig≈97 ms
    Ett modellanrop≈2,231 ms

* Siffror från MatterSpaces interna benchmarktester, inte oberoende verifierade. Läs ansvarsfriskrivningen

Ju längre den körs, desto mindre frågar den.

Under sina första 300 beslut besvarade MS Duplex 73% själv och frågade GPT-5.5 om resten.*

Steg 1 av 4: Starten

3,000 beslut, och vart varje beslut tog vägen.

Besvarade av MS Duplex själv, skickade till GPT-5.5 eller avslagna.

Steg 1 av 4: Kommer in

3,000 beslut kommer in: återbetalningar, upplåsningar, kreditgränser och utbetalningar, i mer än 2,000 formuleringar.*

Efter en regeländring: vem som gav det nya svaret.

Per 100 beslut som en regeländring hade påverkat.

Steg 1 av 3: Modellen ensam

GPT-5.5 kan inte känna till ett företags interna regeländring: den gav det gamla svaret i 97% av fallen.*

Ju längre flöde, desto bättre siffror.

Samma arbete i ett flöde med 300 beslut och i ett flöde med 3,000 beslut.

Steg 1 av 4: Noggrannhet

MS Duplex var 85.0% träffsäker på ett flöde med 300 beslut, och 94.6% träffsäker på 3,000.*

Notan, och väntan.

GPT-5.5 ensam mot GPT-5.5 med MS Duplex, på samma 3,000 beslut.

Steg 1 av 3: Per beslut

Varje 1,000 beslut kostade $0.13 med MS Duplex, och $0.82 med GPT-5.5 ensam.*

Så genomfördes det.

Arbetet
Beslut i kundärenden: återbetalningar, upplåsning av konton, kreditgränser, utbetalningar, åtkomst och eskalering av bedrägerier. En rätt åtgärd av ungefär nitton, eller ett avslag.
Flödet
3,000 beslut i mer än 2,000 formuleringar, 68% av dem formulerade på ett sätt som inte hade setts tidigare, med nya typer av förfrågningar som tillkom halvvägs.
Regeländringar
Fem interna regeländringar, som var och en vände på rätt åtgärd för en typ av förfrågan; 1,073 beslut kom efter en ändring.
Återkoppling
Rätt svar avslöjades för ungefär ett beslut av tio, samma beslut för alla metoder.
Modeller
GPT-5.5, med riktiga API-anrop, för alla metoder.
Jämfört med
GPT-5.5 ensam, och GPT-5.5 med en semantisk cache i sin bästa inställning; i flödet med 300 beslut även en cache med hämtning och en kunskapsgraf.
Lika för alla
Samma modell, återkoppling och regler för avslag för alla metoder.

Vad det betyder för ditt arbete.

  • Din nota krymper medan den lär sig.

    MS Duplex besvarade 86% av besluten själv: 90% färre modellanrop och 85% lägre kostnad.*

  • En regeländring når varje svar.

    Efter att reglerna ändrats gav MS Duplex det nya svaret i 92.5% av fallen; GPT-5.5 ensam i 2.3%.*

  • Den blir bättre med volymen.

    Från 300 beslut till 3,000 steg träffsäkerheten från 85.0% till 94.6% och kostnaden per beslut sjönk med två tredjedelar.*

Nästa: Mer träffsäker i varje inställning, till en sjundedel av kostnaden.Läs det →

Se det i ditt eget arbete.

Från din egen assistent till varje agent ditt företag kör sätter en pilot MS Duplex på ditt eget arbete, med mätetal som avtalas innan den börjar.